Jdi na obsah Jdi na menu
 


LIGER - potomek lva a tygřice

8. 5. 2008
Tvory, které by v přírodě ani nenapadlo se spolu křížit, spárují lidé. Co na tom, že se narodí nevypočitatelná monstra že? :)

 

Křížit lva a tygra lidé zkoušeli odedávna. Dnes jde především o zvědavost vědců, a taky o peníze: Zoo či cirkus předvádějící tygrolva má o návštěvníky postaráno. 

Potomek lva a tygra se jmenuje liger (nebo ligr, z anglického lion-lev a tiger-tygr). Může mít délku 4 metry a váhu půl tuny. Je to v genech - otec lev dodává gen pro velikost, který matka tygřice nepotlačuje. Tigoni, potomci tygra a lvice, jsou naopak malí : Otec tygr se geneticky neprojevuje, ale geny matky lvice vzrůst potlačují.

Obrazek

Obrazek

Lvi a tygři mají dost odlišnou povahu - V přírodě by se lvi a tygři nikdy dohromady nedali. Nesnášejí se, navíc jejich životní styl je odlišný. Lvi jsou smečkoví, tygři zapřísáhlí samotáři. To platí i pro lvy a leopardy. Až člověk "vyrobil" leopony, a dokonce jagliony, potomky jaguárů a lvů. Ti se v přírodě potkat ani nemůžou, protože jaguáři jsou Jihoameričané a lvi žijí v Africe a Asii.

Většina nestvůr je lidem nebezpečná- Většina nestvůr, vyjma jednorožce a některých draků, byla lidem nebezpečná. Ligeří samci jsou však prý dobráci, mají totiž málo samčího hormonu testosteronu ( jsou i neplodní ). Zato ligeřice jsou naprosto nevyzpytatelné. Zmítají se mezi společenskou povahou lvů a tygřím samotářstvím. A můžou se rozmnožovat. Může tak vzniknout nový druh obrovské šelmy. Co když dostane chuť na lidi?? :D

Liger Herkules

Obrazek

Obrazek Obrazek

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

KRÁSA

(Simouš, 21. 3. 2013 17:13)

Mám jednu otázku potomek lvice a tygra se jmenuje liger a jak se jmenuje potomek tygřice a lva ??Prosím odpovězte.
Děkuji

Re: KRÁSA

(Helena Šteflová , 7. 2. 2017 19:00)

Tigon

Re: Re: KRÁSA

(Helena Šteflová , 7. 2. 2017 19:03)

A je to obráceně. Tygr + lvice = tigon.
A Lev + tygřice = lygr.

hezký

(www.infofauna.estranky.cz, 25. 3. 2012 11:14)

moc hezký a moc skvělých informací

moc pěkné

(milan, 19. 12. 2011 20:54)

tohle štěně chci domu

šelmy a dravci to mě zaujímá

(rostik, 23. 5. 2010 21:03)

liger a tigon a další gepar,jaguár,gepar,levhard obláčkový nebo levhard sněžný tak rys servál to mě zajíma a taky dravci(draví ptáci) jako poštolky,různé druhy orlů např. orel klínoocasý a pak sou tu další dravci jako sokol stěhovavý a další s teto skupiny dravců a všeobecně